سوله سازی ارزان

سوله سازی ارزان | سوله ساز توس

مهم‌ترین قدم برای اجرای یک پروژه تولیدی هدفمند، سوله سازی ارزان برای کارفرمایان و تولیدکنندگان می‌باشد. برای یک تولیدکننده که قصد دارد مجموعه تولیدی خود را به اهداف مورد نظر برساند باید در جهت اجرای طرح، کمترین هزینه و بهترین طرح را اجرا و بهره‌برداری کند. بدین معنا که اصلی‌ترین گام در جهت ساخت طرح تولیدی؛ سوله سازی ارزان می‌باشد.

در صورتی که قصد ساخت سوله با قیمتی مناسب دارید کارشناسان شرکت سوله ساز توس در این مقاله شما را با سوله ارزان، هزینه‌های سوله، مزیت‌ها و کاربردهای آن آشنا می‌کنند. ضمنا می توانید هرگونه سوال و مشاوره ای که دارید از طریق تماس با کارشناسان سوله ساز توس در میان بگذارید. مجموعه سوله ساز توس با بیش از بیست سال تجربه در زمینه ساخت انواع سازه های فولادی و سوله در مشهد ، با تولید تیرورق های 12 متری بدون وصله سعی دارد که تا حد ممکن هزینه و زمان ساخت اسکلت فلزی مشتریان خود را کاهش دهد.

مقدمه

از جمله نگرانی‌هایی که ممکن است برای سوله سازی ارزان به وجود آید این است تصور کنید که سوله ارزان قیمت ممکن است از جنس سوله نامرغوب باشد و بعدها دچار مشکل شود. چون این نگرش به وجود آمده است که خدمات ارزان‌تر از کیفیت پایینی برخوردار هستند. اصولی‌ترین کار برای خرید و سوله سازی ارزان این است که طراح سازه باید در حین طراحی سوله و اسکلت سازه را مطابق خواست کارفرما بهینه سازی کند.

امروزه با توجه به گران شدن متریال و مصالح در جهت کنترل هزینه‌های احداث و ساخت سوله؛ اصولا طراح‌های حرفه‌ای و با تجربه سازه خود را با طراحی و جانمایی درست، بهینه کردن اجزای تشکیل دهنده اسکلت سوله و به ‌کاربردن مقاطع مناسب آن را بهینه سازی می‌کنند، که در اصطلاح باعث سوله سازی ارزان برای مشتری می‌شود و در نهایت صاحبین کسب و کار با خرید سوله ارزان و بهینه می‌توانند امور مالی خود را کنترل کنند.

چرا قیمت سوله‌ها باهم متفاوت است؟

سوله سازی در مشهد | سوله خرپایی در مشهد

زمانی سوله ارزان برای شما حاصل می‌شود که بهترین روش ساخت سوله برای ابعاد و نوع کاربری را به درستی انتخاب کنید هر سوله و سازه فلزی با توجه به نوع کاربری و روش‌های ساخت آن نرخ متفاوتی با هم دارند. شرکت سوله سازی توس در ساخت سوله‌ها تمام تلاش خود را در جهت کم کردن هزینه‌های جانبی سوله به‌کار می‌برد.

ارزان‌ترین روش ساخت سوله

در روش سوله سازی ارزان میزان مصرف فولاد به حداقل می‌رسد چرا که عمده هزینه متعلق به اسکلت سوله است که از فولاد ساخته می‌شود پس بنابراین باید دنبال سوله‌هایی بود که میزان مصرف فولاد در آن‌ها کاهش یافته باشد. چنین سوله‌هایی به سوله سبک معروف‌اند. استفاده از ترکیب فولاد، پروفیل و قوطی در ساخت سوله سبک استفاده می‌شود.

عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه سوله سازی ارزان

  1. نوع مصالح مصرفی: نوع مصالح مصرفی به روش ساخت سوله مرتبط می‌باشد.
  2. کیفیت مصالح
  3. نصب و عدم نصب جرثقیل‌ها
  4. کاربری سوله: کاربری سوله می‌تواند در انتخاب روش ساخت نقش موثری داشته باشد.
  5. شرایط زمین احداث: جنس خاک در مقاومت سوله و قیمت آن تاثیر بسزایی دارد.
  6. منطقه جغرافیایی: شدت وزش باد و سنگینی برف در مناطق مختلف نیاز به قطعات قوی داشته که در نهایت در مقاومت سازه موثر است.
  7. تجربه و سابقه طراحان: با بروز بودن سطح دانش طراحان می‌توانند وزن سازه را با توجه به آیین نامه‌های نظام مهندسی پایین‌تر بیاورند.
  8. وزن سوله ساخته شده: دهانه و ارتفاع سوله بر وزن سوله تاثیرگذار است.

چه روش‌های برای سوله سازی ارزان به‌کار می‌رود؟

برای کاهش هزینه ساخت سوله باید کاهش هزینه را در تمامی مراحل ساخت آن در نظر داشته باشیم.

ارزان کردن سوله

قیمت سوله براساس وزن آهن و اجرت ساخت می‌باشد، اما باید در نظر داشت که بیشتر هزینه ساخت مربوط به قیمت آهن است.

ساخت سوله سبک

سوله ارزان | سوله ubm در مشهد

ساخت سوله سبک به روش خرپایی یکی از راه‌های سوله سازی ارزان است. از خصوصیات سازه خرپایی هزینه پایین، زیبایی سازه، حمل و نقل آسان، ساخت سریع و ساخت دهانه بزرگ می‌توان ذکر کرد. سازه‌های خرپایی برای هرنوع سازه در هر محلی کاربرد و قابل اجرا هستند. از لحاظ ایمنی مقاوم و می‌توان سازه با ابعاد بزرگ بدون نیاز به ستون زنی احداث کرد.

ساخت سوله لوله‌ای از روش‌های سوله سازی ارزان محسوب می‌شوند. در این سازه‌ها که ساخت و اجرای آن مدت زمان کمتری لازم دارد از لوله‌های مستحکم توخالی استفاده می‌شود که علت وزن کم آن‌ها می‌باشد.

سوله‌های آمریکایی یا سوله‌های UBM در طبقه بندی سوله ارزان قیمت قرار می‌گیرند. در این سوله‌ها از ورق‌های فولادی استفاده می‌شود. این سوله‌ها برای اندازه‌های خیلی بزرگ قابل استفاده نیستند. این سوله‌ها برای مکان‌هایی که از نظر بهداشتی حساسیت بالا دارند مثلا سوله مرغداری مناسب نیستند. کاربرد آن‌ها در ساخت انبارهای کوچک، آشیانه‌ها و اسکان‌های اضطراری است

انتخاب شرکت سوله سازی ارزان

در هنگام خرید سوله ممکن است قیمت گرفتن از تولیدکنندگان مختلف و مقایسه آن‌ها با یکدیگر باعث شود هزینه‌ها کاهش و بهترین مورد انتخاب شود. انتخاب مشاور کاربلد در این راه می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. در صورت سپردن کل پروژه به شرکت‌ها قیمت فونداسیون و سایر موارد را دقت داشته باشید. نکته آخر خوش قول بودن سوله ساز است. به این دلیل که جهت احداث سوله ممکن است ماهانه ضرری وارد کند که از هزینه سوله سازی ارزان بیشتر شود.

مصالح و تجهیزات عمرانی

مصالح به‌کار شده در سوله سازی ارزان باید متناسب با نیاز کاربری باشد. در برآورد هزینه در نظر گرفتن موارد جانبی و پنهان از نکات مهم این بخش می‌باشد به عنوان مثال ساخت دیوار ساده ارزان است اما سبب هدر رفت انرژی و هزینه اضافه نسبت به دیوار عایق می‌شود باید به این نکته توجه داشت مصالحی تهیه نشود که بابت آن هزینه اضافه پرداخت کنید و نه مصالحی که به سرعت تخریب شده و مجدد هزینه کنید.

موارد ایمنی

موارد ایمنی جزو روش‌هایی است که در کاهش هزینه‌ها تاثیرگذار است. نکات ایمنی و نظارتی از جمله اعلام حریق یا دوربین برای پیشگیری می‌باشد. ضرر آتش سوزی یا سرقت بسیار بیشتر از هزینه اجرای آن است.

مزیت‌های سوله سبک و ارزان

سوله سبک | سوله کم هزینه در مشهدسوله سبک را بخاطر وزن کمتر آن نباید ناکارآمد و ضعیف دانست. در زیر اشاره‌ای به مزیت‌های این سوله خواهیم داشت:

نصب فوری: که در کارگاه تولید و در محل احداث نصب می‌شود.

مقاومت بالا: از جمله سوله‌های ارزان که مقاومت بالایی هم دارد می‌توان به سوله خرپا اشاره کرد. سوله خرپا به دلیل استحکام فوق العاده عالی و قیمت مناسب و زمان نصب کوتاه گزینه بسیار خوبی هستند.

چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود کارفرمایان سوله سازی ارزان را انتخاب کنند؟

عموما قیمت سوله برای کارفرمایان بسایر مهم است و در ابتدا همگی به قیمت آن توجه میکنند. انتخاب سوله های ارزان برای کار فرمان به دلایل مختلفی انجام می‌شود که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قیمت سوله سبک

در جهت ساخت سوله سبک از فولاد کمتری استفاده می‌شود. سوله خرپایی 15 الی 50 درصد ارزان‌تر از سوله های سنگین هستند.

مقاومت سازه سوله سبک

سوله خرپایی در برابر بارها و فشارهای وارده بسیار مستحکم می‌باشد.

زیبایی سوله سبک

با اینکه طراحی این نوع سازه‌ها پیچیده است اما در مقایسه با دیگر سازه‌ها زیبایی منحصر به فردی دارد.

تغییر محل سوله

به دلیل پیچ و مهره‌ای بودن ساختار سازه و امکان دمونتاژ و مونتاژ کردن قطعات و حمل و نقل آن راحت‌تر می‌باشد.

عدم محدودیت در ساخت

در سوله سازی ارزان هیچ محدودیتی در دهانه سازه وجود ندارد و با ارتفاع زیاد هم می‌توان ساخت.

سخن آخر

سوله دارای هزینه‌های سازه‌ای و ساختمانی است برای کاهش هزینه باید روش‌هایی در نظر گرفت که دچار افت کیفیت نشده و هزینه‌ها آن نیز مناسب باشد. سوله سازی ارزان و سبک مزایای زیادی از جمله نصب سریع، مقاومت بالا، جابه‌جایی و حمل و نقل آسان و… دارد که باعث شده کارفرمایان زیادی به سراغ سوله‌سازان بیایند. شرکت سوله ساز توس تلاش زیادی برای سوله سازی ارزان قیمت کرده است. کارشناسان فنی این گروه پاسخگوی سوالات شما در قالب مشاوره‌های تخصصی و سوله سازی ارزان می‌باشند.

اخبار و مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.