سوله سازی در مشهد

سوله سازی در مشهد | شرکت سوله ساز توس، طراحی و ساخت سازه های فولادی

سوله سازی در مشهد

کاربرد و کاربری های سوله در صنعت و تجارت، آنچنان گسترده گشته که سوله سازی در مشهد ، از صنایع ساختمانی پر فروش بشمار می رود. در این حوزه شرکت های فراوانی در حال فعالیت می باشند که شرکت سوله ساز توس از قدیمی ترین ارائه دهندگان خدمات در این صنعت است که با مجموعه عظیم خود، با تجهیزات پیشرفته همراه با کادر حرفه ای، به طراحی و ساخت انواع سوله استاندارد می پردازد. تخصص این شرکت ساخت سازه های فلزی بر پایه تیر ورق های 12 متری یکپارچه و بدون وصله است. برای کسب اطلاعات دقیق تر از خدمات و قیمت این خدمات می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مقدمه

در وهله نخست، مشهد یکی از بزرگترین شهر های زیارتی کشور و خاورمیانه، در مرتبه دوم، شهر صنعتی مهم کشور بشمار می رود که روند صعودی، پیشرفت و توسعه این شهر، سبب شده تا خدمت سوله سازی در مشهد به صورت گسترده انجام شود. نوع طراحی و ساخت سوله، مناسب با نیاز های بسیاری از کارخانه ها، مراکز تجاری، ورزشی و تفریحی است و امتیازات فراوانی را برای تسریع روند توسعه شهری به همراه دارد. ساخت این سازه ها، به دلیل استفاده از قطعات فلزی آماده و طراحی خاص، در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد. این نوشتار با توجه به اهمیت سوله سازی در مشهد و چگونگی روند ساخت و بهره برداری آنها، گردآوری شده و در همین راستا به بررسی موارد زیر می پردازد.

  • انواع روش های سوله سازی 
  • نکات مهم سوله سازی 
  • آشنایی با سوله سازان معتبر در مشهد
  • پرکاربرد ترین، کاربری های سوله سازی

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر در مورد هزینه ساخت سوله تیرورقی و انواع سازه های فلزی دیگر و خدماتی مانند رول بولت و برش CNC، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع روش های سوله سازی در مشهد

انواع روش های سوله سازی | سوله ساز توس

سوله به چند روش متفاوت از جمله خرپایی و تیرورقی ساخته می شود که تفاوت های عمده آنها در طراحی، مراحل تولید، متریال مصرفی و در پایان نوع نصب می باشد. یکی از متداول ترین روش های ساخت ، که در سوله سازی در مشهد به کرات از آن استفاده شده، سوله تیر ورقی است. سوله سنگین به دلیل استفاده از ورق های فولادی که با دستگاه های پیشرفته برش خورده و جوشکاری شده ، از بالاترین حد مقاومت برخوردارند و تحمل وزن سنگین ترین جرثقیل ها را نیز خواهند داشت.

این روش ساخت مناسب بسیاری از کاربری های صنعتی است اما به دلیل وجود تیر و ستون، به طور مثال برای استفاده از آن به عنوان سوله ورزشی مناسب نمی باشد و باید از روش های دیگری چون، خرپایی بهره برد. در نهایت نوع کاربری که یک سوله خواهد داشت، روش ساخت آن را نیز مشخص می کند. به طور حتم، مهندسان و سازندگان حرفه ای سوله سازی در این شهر، بعد از روشن شدن این مسئله اقدام به پیگیری مراحل بعدی ساخت می کنند.

نکات مهم سوله سازی در مشهد

نکات مهم سوله در مشهد | سوله ساز توس

سوله سازی در مشهد ، الزامات و استاندارد های مناسب با این منطقه را می طلبد که آگاهی نسبت به این نکات و موارد حائز اهمیت است. ساخت سوله بر مبنای اصول و قوانینی باید انجام گیرد که در نهایت بتواند تمام پروانه ها و مجوز های بهره برداری را اخذ کند، از همین جهت رعایت این نکات توسط مجریان و سازندگان طرح الزامی است. نظارت مرحله به مرحله در ساخت سوله باید تمام موارد بالا را شامل شود و از نخستین مرحله، یعنی پی ریزی و فوندانسیون تا آخرین مرحله نصب و راه اندازی آن، مطابق با استاندارد های لازم، پیش رود، تا بعد از راه اندازی کسب و کار، دچار مشکل و خسارت نشود.

به چندی از موارد قابل توجه در سوله سازی توجه کنید، در ابتدایی ترین مراحل، اندازه گیری میزان تراکم و استحکام خاک محل احداث، طراحی و انتخاب نقشه و روش ساخت مناسب، انجام مراحل ساخت قطعات سوله به صورت استاندارد و در پایان ساخت و نصب سقف و عایق بندی اصولی سوله، انجام خواهد گرفت. رعایت این نکات لازم، باعث افزایش مقاومت سوله و کاهش هزینه های نگهداری در سال های بعد، خواهد بود. در نتیجه توجه و آگاهی به این موارد و سپردن سوله سازی در در این شهر، به شرکت های معتبر فعال در این زمینه، همچون شرکت سوله ساز توس، بسیار حائز اهمیت است.

آشنایی با سوله سازان معتبر در مشهد

شرکت های زیادی اقدام به ارائه خدمات و سوله سازی در مشهد کرده اند، اما تعداد انگشت شماری از آنها دارای زیر ساخت های لازم و تجربه فراوان، در ساخت سوله دارند. شرکت سوله توس با چند دهه فعالیت در عرصه ساخت سوله و سازه های فلزی، با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و کادری متخصص، امکان ارائه و ساخت انواع سوله در ابعاد و اندازه های مختلف را دارا است. هدف این شرکت، بهینه سازی در طراحی و ساخت سوله با استفاده از دستگاه ها و روش های نوین مهندسی، با کاهش وزن مقاطع فولادی و در مقابل افزایش استحکام آنها، تا بتواند پاسخ گوی نیاز های بازار سوله سازی در این شهر باشد. پروژه های فراوان موفق این شرکت و گروه در ۳۰ سال فعالیت حرفه ای آنها، نشان دهنده کیفیت و رضایت مشتریان آنها است.

 کاربری های سوله سازی 

انواع کاربری های سوله در مشهد | سازه فولادی در مشهد

به دلیل جمعیت رو به افزایش شهر مشهد، ساخت سوله های ورزشی بیش از پیش گسترش یافته و از انواع سوله خرپایی در ساخت آنها استفاده می کنند زیرا مساحت سوله باید بدون وجود ستون و پایه طراحی شود تا به بهترین شکل قابل استفاده باشد. همچنین ساخت سوله های صنعتی به منظور احداث کارخانه و انبار نیز رو به افزایش است. برای این منظور، به دلیل نیاز مقاومت بالای سازه بیشتر از روش، سوله تیر ورقی استفاده می شود. اما همانطور که اشاره شد نوع کاربری و نیاز مشاغل صنعتی، روش ساخت سوله را تایین خواهد کرد.

از دیگر کاربری هایی که در سوله سازی در مشهد استفاده فراوان می شود، به جهت ساخت سوله مرغداری و یا کشاورزی می باشد که به دلیل کلان شهر بودن مشهد، روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود. در ساخت این نوع سوله ها به عایق بندی اصولی و استاندارد های بهداشتی باید توجه ویژه ای داشت.

سوله های مرغداری

انواع سوله در مشهد | ساخت سوله مرغداری در مشهد

سوله سازی در مشهد به منظور کاربری مرغداری نیازمند تخصص و ابزار  و وسایلی است تا بتوان در آن موجود زنده را پرورش داد. هر گونه کوتاهی در رعایت نکات تخصصی، تهدیدی جدی برای سرمایه گذار خواهد بود. سوله هایی که با کاربری مرغداری ساخته می شوند سقف های کوتاه با قوس زیاد دارند. در برخی مواقع بسته به درخواست کارفرما حوضچه هایی نیز درون سوله ساخته می شود که این بیانگر تفاوت سوله های مرغداری با دیگر سوله ها است. سوله های مرغداری عموما از نوع خرپایی هستند، وزن سازه کم است و بالطبع هزینه ای که برای ساخت آن باید صرف شود بسیار کمتر از سازه هایی است که وزن بالاتری خواهند داشت. این سوله ها نیاز به عایق بندی دارند.

عایق بندی سوله های مرغداری

عایق بندی سوله مرغداری در مشهد | ساخت سوله سبک مشهد

برای جلوگیری از تغییرات ناگهانی دما در مرغداری باید سقف و دیواره های سوله عایق بندی شود. عایق بندی سبب مقاومت دمایی خواهد شد و همین موضوع باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و سوخت خواهد شد.

عایق بندی سقف

هنگام اقدام به سوله سازی در مشهد و عایق بندی سقف از ایرانیت، کرکره سیلیکونی و پرمیت استفاده میشود و در بین لایه ها 5 سانتی متر پشم شیشه به کاربرده می شود. این سه لایه پشم شیشه و مصالح نامبرده شده تا حد بسیار بالایی از ورود و خروج حرارت جلوگیری خواهد کرد و می توان با این کار، دمای داخلی سوله را ثابت و متعادل نگهداشت.

سخن پایانی

صنعت سوله سازی در مشهد رو به پیشرفت و افزایش است، به همین دلیل متقاضیان بیشماری در این منطقه برای ساخت سوله وجود دارد، در مقابل نیز دلالان فراوانی برای کسب سود پدید آمده اند که در پروسه ساخت و راه اندازی سوله هیچ تجربه و تخصصی ندارند. آشنایی با شرکت های معتبر سوله سازی در این شهر را اولین قدم احداث سوله مورد نظرتان، قرار دهید. شرکت سوله ساز توس آمادگی ارائه انواع خدمات در حوزه سوله و سازه های فلزی را دارد، برای گرفتن اطلاعات دقیق و قیمت های روز با کارشناسان ما در تماس باشید. این مقاله توسط تیم سئو سایت مشهد آژانس دیجیتال مارکتینگ اتود تهیه شده است، در پایان امیدواریم که مفید واقع شده باشد.

اخبار و مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.